okt. 16

Hõimuõhtu Urvaste seltsimajas

20. oktoobril kell 19.00

Kasutaja Uue-Antsla rahvamaja foto.

okt. 14

Heino Parsi nukufilmid seltsimajas 19. oktoobril

Tuleval neljapäeval kell 19 on Urvastes taas jupike Eesti nukufilmi ajalugu. Festivali Kino Maale raames näitame Heino Parsi nukufilme “Operaator Kõps seeneriigis” (aastast 1964), “Mardileib” (1971), “Nael” (1972) ja “Kunksmoor” (1973). Seansi pikkus 57 minutit. TASUTA!

okt. 14

Masin pakub teenust

Seoses kodanike tubasemaks muutumisega hakkab seltsimaja pesumasina taha juba järjekord tekkima Urvaste Külade Seltsil on hea meel, et Kohaliku omaalgatuse programmi toel tehtud investeering on ennast ära tasunud, loodame masinale pikka iga ja ootame uusi kliente. NB! Kui sinu voodikate, tekk või vaip ei taha kodumasinasse ära mahtuda, võid meie juures õnne proovida, sest masinasse läheb korraga kuni 11 kg pesu. Lollikindlamad asjad saab pärast pesu ka kuivatist läbi lasta. Pesemise ja tsentrifuugimise teenus maksab 2 eurot, kuivatiprogrammi puhul lisandub 50 senti. Kontakt 5236697 (Mariina)

okt. 01

Näitus “100 teraviljapeenart”

8. oktoobril Urvaste kirikus:

 

kell 11 Lõikustänupüha teenistus

 

kell 12 näituse “100 teraviljapeenart” esitlemine

mai 01

XI Urbanipäeva laat

XI Urbanipäeva laat 20. mail

Urvaste kirikupargis

 

Müüjate kirjapanek: https://goo.gl/forms/a7Lb3NXg4fJC9IbA2

 • Kell 8 lipu heiskamine ja avapalvus
 • Istikud, käsitöö, kohaliku toidu müüjad
 • Kell 9 valime parimat KODUVEINI. Tule, osale!
 • Kell 9.30 Kultuurilised hoburetked koguduse maadel koos Aivar Kroonmäega
 • Õpitoad kell 9.30:
 • Meisterdame pisikesi nukusid Udmurdimaa moodi (Zoya Lebedeva)
 • Villatöö õpituba Lilian Freibergiga (MTÜ Maavillane)
 • Pannkoogid, laadaloterii
 • URVASTE KÜLAKAPELL, RAHVATANTSIJAD
 • kell 11 ÜLLATUS ja SVJATA VATRA
 • Esinejatele saab teha annetusi nii laadaplatsil kui Urvaste Külade Seltsi annetuskontole EE051010402016676003
 • Laadarahana kehtib ka Urban (pannkook = 1U, loterii = 2U).

Urbanipäeva laata korraldab Urvaste Külade Selts

MÜÜJATEL VAJALIK REGISTREERIMINE! Tel 5206001 (Airi) uks@urvasteseltsimaja.ee
Kultuuriprogrammi toetavad Urvaste vald ja Kultuurkapital

 

märts 10

Film “Sangarid” seltsimajas

Lõpuks ometi on “Sangarid” ka Kinobussi levivõrgus! Seltsimajas näitame filmi 30. märtsil kell 19. Tere tulemast!Sangarid
 Piletid:
– Täiskasvanu 4€
– Laps 3€

Hoogne seikluskomöödia “Sangarid” viib meid 80ndatesse aastatesse. Kolm Eesti kutti põgenevad Nõukogude Liidust välismaale, et vabas maailmas elada just nii šeffi elu nagu nähtud telesarjades “Miami Vice”, “Knight Rider” ja “Santa Barbara”. Sõbrad võetakse svenssonitemaal vastu kui tõelised kangelased, kes murdsid läbi raudse eesriide. Kui aga meediakära vaibub, avastavad meie sangarid, et neist on saanud tavalised tülikad sisserändajad. Äraelamiseks tuleb hakata tegema midagi nii nõmedat nagu… töö! Poisid pole siiski loomult allaandjad ja üritavad uute pööraste plaanidega läänemaailmas läbi lüüa. Nüüd aga lähevad asjad hoopis hulluks!

“Sangarid” on uus film samadelt tüüpidelt, kes aasta tagasi tõid meieni komöödiahiti “Klassikokkutulek”. Filmi peaosades on Märt Pius, Karl-Andreas Kalmet ja Veiko Porkanen. Üles astuvad veel Henrik Kalmet, Ott Sepp, Marika Barabanštšikova, Tõnu Kark, Andres Dvinjaninov, Esko Salminen, Aake Kalliala ja paljud teised. Filmi lavastas Jaak Kilmi, originaalstsenaariumi kirjutas Martin Algus ja produtseeris Taska Film. Filmi operaator on Aigars S?rmukšs, kunstnik Katrin Sipelgas, kostüümikunstnik Anu Lensment ja monteerija Tambet Tasuja.

Eesti keeles, eesti- ja venekeelsete subtiitritega.

Treiler: https://youtu.be/DOAgslk9Vno

veebr. 10

Kontrakunstnik Zoja Lebedeva Urvaste seltsimajas

19. veebruaril kell 13 saame kokku Kanepi kandis kanda kinnitanud vägeva Udmurdimaa kunstniku Zoya Lebedevaga ja avame tema kleitide näituse.

* Käsitsiõmmeldud kleidid Moskva saalidest Urvaste seltsimajja
* Filmikaadrid Udmurdimaa ilust ja valust
* Kuidas Buranovo küla eided Eurovisioonil käisid
* Puutöömeister Meelis Kihulane Udmurtia-ekspeditsioonist
* Avatud minikohvik

Võimalusel anna oma tulekust seltsimaja rahvale teada tel 5206001 või 5236697

kleidimaagia urvastes

jaan. 09

Abelite 100. Raamatuesitlus

Läbi terve aasta on Eestis tähistatud 100 aasta möödumist legendaarsete suusatreenerite Erna ja Herbert Abeli sünnist. On viimane aeg teha seda Urvastes!
Just Urvastest sai 1935. aastal alguse Erna ja Herbert Abeli õpetajatee. Sellest ajast kirjutavad uhiuues raamatus toonased koolipoisid Heino Jeret ja James Paal. Kaante vahel on veel 28 Abelite hilisema õpilase mälestused.

18. jaanuaril kell 17 tutvustab Urvaste seltsimajas raamatut „Abelite 100. Meenutuste ja tänuga“ raamatu koostaja Kaarel Zilmer – tunnustatud suusatreener ja Abelite õpilane aastast 1964. Samuti avame seltsimajas Eesti Spordimuuseumi näituse Abelite elutööst. Kohapeal on võimalus raamatut soodushinnaga osta!

Lisainfo: Airi Hallik-Konnula tel 5206001

 

 

jaan. 09

Kinoõhtu

Neljapäeval, 12 jaanuaril kell 19.00 “Kasperi ja Emma talvepuhkus”

Pilet 2.-/3.-

sept. 01

Urvaste Külade Seltsi projektid 2016

Toiduteema toetab ühenduste arengut

Suve lõpul saime rõõmusõnumi Kodanikuühiskonna Sihtkapitalilt: täies mahus ehk 19 886,02 eurot saab toetust Urvaste Külade Seltsi projekt „Organisatsioonide ühine tootearendus piirkonna jätkusuutlikkuse nimel“.

Rõõm on seda suurem, et taotlejaid oli tervelt 105 (pärast tehnilise kontrolli läbimist 91) toetust jagus aga vaid 17 projektile üle Eesti.

Projekti eesmärk on kohalikust toorainest toodete väljatöötamise abil suurendada piirkonna mittetulundusorganisatsioonide tegutsemisvõimekust, samuti tõsta Urvaste tuntust üldiselt ning turismi ja kogukonnaettevõtluse huviliste sihtkohana.

Projekt kestab septembrist 2016 kuni novembri lõpuni 2017, selle käigus töötame välja Urvaste koguduse õunatooted (näksid ja limonaad), et vana õunaaia baasil luua piirkonnas lisaväärtust ning suurendada koguduse tegevuse majanduslikku jätkusuutlikkust. Samuti on Pokumaa metsamarjadel põhinev maiuste arendus üks osa siinsete elanike väärtushinnangutest ja piirkonna kuvandi loomisest.

Projektiga viime ellu üht Urvaste seltsimaja arengueesmärki: saada aastaks 2020 jätkusuutlikuks ja tunnustatud aktiviseerimiskeskuseks. Kuigi antud tegevused ei ole suunatud otseselt Urvaste Külade Seltsi tegevusvõimekuse tõstmisele, on kaudne kasu kasvanud kompetentsi ning ühise tootearenduse ja müügivõrgustiku kujul märkimisväärne.

Teatavasti saavad vabaühendused sageli tegutseda ainult tänu projektitoetustele, liikmemaksudele või inimeste vabatahtlikule panusele. Aga kõik projektid saavad ükskord otsa ja kõik eestvedajad väsivad. Et Urvaste Külade Seltsi püsikulusid aitab katta kamategu, tekkis selle ettevõtmise ühel vedajal Airi Hallik-Konnulal vahepeal Pokumaa juhatajana töötades suur soov sealsete metsamarjadele väärindamiseks . Ikka see toiduteema! Ja kui siis näed veel kevadist õitemerd Urvaste koguduse õunaaias, on selge, et see aed võiks koguduse tegevust toetada ja Urvastet tutvustada palju rohkem kui ta seda praegu teeb. Uute toodete loomisel löövad lisaks Urvaste Külade Seltsi liikmetele Airile, Mariinale, Urvele jt kaasa kunstnik Epp Margna, šokolaadi- ja jäätisemeister Aivo Alev, EMÜ Polli aiandusuuringute instituut ja muidugi Pokumaa ning Urvaste koguduse rahvas.

KYSK-Sisemin_logo_KodYhisk_toetuseks

Meie teised projektid 2016

Sel aastal on Urvaste Külade Selts juba ellu viinud 4 pisemat projekti.

Milleks oleme projektitoetusi siis kasutanud? Kultuurkapitalilt saime veebruaris 300-eurose toetuse Urbanipäeva laada kultuuriprogrammi jaoks ning maikuus 500 eurot Võrumaa pikamaajooksude sarja kuuluva ümber Uhtjärve jooksu korraldamiseks.

Urbanipäeva laada ja Uhtjärve jooksu korraldamist toetas 1500 euroga ka Urvaste vald. Samuti paljud-paljud laadakülalised ja jooksjad (osavõtt Uhtjärve jooksust on tasuline neile, kes ei ela Urvaste vallas).

 1. aasta sügisesest Kohaliku Omaalgatuse Programmi (KOP) taotlusvoorust saime 423,9 eurot pühendusega vabaõhu-koolipingi tellimiseks, mille avamisega tähistasime tänavu 3. juulil kunagise koolijuhi ja kultuuritegelase Johannes Rööbi 120. sünniaastapäeva.

Kevadel aga pälvis 539-eurose KOP-toetuse meie projekt „Pesumasin hajaasustuse veemurede leevenduseks“. Uus pesupesemise teenus on käivitamisel.

Vanemad postitused «