Urban

Urvaste oma kinkekaart
Urban on Urvaste kogukonna kinkekaart, mida saab endale hankida osaledes valla suurematel (avalikult välja kuulutatud) talgutöödel. Otsime urbanile veel suuremaid kasutusvõimalusi, aga praegu on kindel vähemalt see, et ka 2012. aastal saab Urbanipäeva laadal urbanite eest pannkooki ja loteriipileteid. Loteriivõidud omakorda koosnevad seltside ja laadamüüjate annetustest ja nii võib vabalt juhtuda, et võidad talgutelt saadud urbanitega näiteks õunapuu!

 

Aasta 2010:

Tänavused Minu Eesti talgud tulevad Urvaste vallas natuke teistmoodi. Nimelt kujundab kunstnik Epp Margna kinkekaardi, millega täname iga talgulist tema panuse eest. Urbanid lähevad käiku tegelikult juba enne 1. mai suurt talgupäeva, sest 24. aprillil on koristustalgud Urvaste kiriku ümbruses.

1. mail aga annab Urvaste vallas otsida küla, kus heakorratöid ei tehta. Suurimaks ettevõtmiseks kujunevad arvatavasti Uue–Antsla pargi koristustalgud, Urvastes teeme lagunenud puukuurist küttepuid, talgud tulevad kuuldavasti ka Vaabinas ja Kassi  külas.

Urbani võib jätta endale mälestuseks, aga selle eest võib saada ka midagi head. Näiteks võib 2 urbani eest saada sisse vendade Johansonide kontserdile  Urvaste kirikus 21. mai õhtul. Urbanipäeva laadal 22. mail saab 1 urbani eest osta kas pannkoogi, Urvaste Külade Seltsi loteriipileti või MTÜ Kaksküla pakutava supi. Urbanid kehtivad 21. ja 22. mail ka Pokukoja sissepääsuna.

Kui mõni meie valla selts või külaaktiiv korraldab ühiskondlikul eesmärgil talguid edaspidi ja on soov liituda kogukonna kinkekaardi  süsteemiga või on ettevõtjaid, kes tahavad talgulistele mõnd soodustust pakkuda,  siis tasub samuti võtta ühendust minu või Annega. Hiljemalt järgmise aasta maikuus leiavad väljajagatud urbanid taas rakendust. Peagi hakkame vastavat infot üles riputama Urvaste seltsimaja kodulehele.

Projekti „Urvaste külakogukondade tugevdamine innovatsiooni ja kaasamise abil“ toetab Kodanikuühiskonna Sihtkapital.

Airi Hallik-Konnula tel 5206001