Urvaste kama

img_0208Kama hakkasime Urvaste Külade Seltsis tegema 2010. aasta kevadel, et oleks midagi uut ja põnevat Urbanipäeva laadaloteriisse pista. Esialgu oli see  rohkem lõbu kui töö – naised tulid kokku uudiseid rääkima, plaani pidama ja muuseas puhastati ära ka potitäis teri või herneid. Siis võttis igaüks viljaportsu koju kaasa, et see ära kupatada, kuivatada ja röstida.

Nüüd on kogused muidugi kümnetes kordades suuremad ja selts on tööle võtnud nii  kamameistri kui ka perenaise.

img_0221

Urvaste külaköögi kamategu on saanud mahetunnustuse ja Uma Meki märgi, mis tähendab, et peaaegu kogu meie tooraine on pärit Vana Võrumaa mahetaludest.  Meie kama on müügil Võrumaa Toidukeskuses, Võru Maksimarketis, Sangaste Rukki Majas ning Rukki Maja poes, Sangaste lossis, Tartus Lõunakeskuse Taluturul, Pärnu Taluturul, Biomarketites, Tallinna ja Tartu kaubamajas, Tallinna ja Tartu Selverites, Rimi Talu Toidab poodides,  Viljandis Rohelise maja poes jm. Nii mõneski linnas toob Loona talu jahukuller kama soovijatele lausa koju kätte. Just Urvaste kama peitub mitmetes teiste tootjate valmistatud mahemaiustes, olgu siin mainitud näiteks Pajumäe meierei kamajogurt, Esko talu Rukkikama jäätis või MTÜ Piiri Köök/MTÜ Võrumaa Maitsed catering.

Alati on meil kama pakkuda Urvaste seltsimaja külalistele.

On hea meel, et meie kama inimestele meeldib! Sest kama müügist teenitud rahaga saame edendada külaelu – projektidele vaja omaosalus leida, erinevaid üritusi korraldada ja ka seltsimaja ülalpidamise juures on hulk kulusid lisaks neile, mida vald aitab katta.

Meil ei ole kõigest kama!