XVII Urbanipäeva laat Urvaste kirikupargis

Müüjate registreerimine siin või tel 5206001. Kohtumiseni 20. mail!

Lõppes seltsimaja akende renoveerimise I etapp

Urvaste seltsimaja II korruse aknad on restaureeritud! PRIA LEADER-programmist saime akende kordategemiseks ja peaukse vahetuseks kokku 36 733,5 euroga. Lisaks saime Antsla vallalt toetust projekti omafinantseeringuks ning aknapõskede kordategemiseks kokku 7000 eurot. Kokku tegi Restaureerimismeister OÜ korda 21 akent ning paigaldas uue tammepuust välisukse, mille valmistamiseks sai šnitti võetud ühelt vanalt fotolt.

Urvaste Külade Selts panustas akendega seinte kordategemiseks ka omavahendeid. Vähe sellest – üks ruum on praeguseks üleni renoveeritud. Taastatud akendega koolihoones läheme 2022. aasta talvele vastu väiksemate soojakadudega. Õhutamiseks on akendel originaalsed ja nüüd töökorda seatud sulgursüsteemid. Oleme juba saanud positiivse rahastusotsuse ka I korruse akende kohta. Lisaks otsime aktiivselt võimalust fassaadide kordategemiseks, et meie kogukonna- ja loovuskeskus igale möödasõitjale silma jääks ning senisest rohkem ka sisse astuma kutsuks.

Urvaste mõisa nurk sai talusildid

Kevadel 2022 saime Ruhingu külale kohaliku omaalgatuse programmi toel talusildid. Projektis osalesid peaaegu kõik talud, nii on ühise kujunduse efekt Kanepi poolt tulles kohe tunda.

Sildisoovist tervele külale rääkis aasta või paar tagasi Maia Parts, kelle maa peal on nüüd lisaks Ojaveere talu sildile ka Urvaste kandi alguse tähis. Kujundajale Epp Margnale sai antud edasi soov, et lisaks tekstile oleks sildil pisike sümbol, mis viitaks korraga nii Urvaste mõisale kui ka meie tammehiidudele. Nii sündiski kolme tõruga „vapimärk“.

Lasergraveeringus sildid valmistas kunagi seltsimajas tegutsenud Ahti Parijõgi (Sujuri OÜ), kinnitusklambrid Baltic Steelarc OÜ ning jalgadeks said K-Rautast soetatud metallist aiapostid. Kuna metallihindade tõusu tõttu jäid eritellimusel postid tegemata, siis jäi meil veidi raha ka paigaldustööde jaoks (Rolger Ehitus OÜ), kuhu talud panid oma rahalise lisapanuse.

Projekti kirjutas ja elluviimist korraldas Airi Hallik-Konnula Väike-Tarvastu talust. Suur aitäh Maiale, Rainerile, Maile, Andresele, Kerstile, Paadimeistritele, Trumpidele ja kõigile teistele kaasamõtlemise ja positiivse energia eest! Aitäh Irene, et kirjutasid artikli vallalehte; aitäh pillimängu eest lõpupiknikul, Maia; aitäh Karl, toreda matka eest!

Urbanipäeva laat 21. mail

AIVAR KROONMÄE PILDIGALERII:

https://drive.google.com/drive/folders/14uPCg6-BfMZgOfiGEWLxQMlEd2kuUIDX?fbclid=IwAR3W2hDAm_r4gdLRzzADdu-NMLdyUl0xbkrZH6JHvdbGNN7LLgGfWa7v8Nk

Urvaste seltsimaja elava käsitöö elamuskeskuseks!

Kuna seltsimajja on viimasel ajal lisandunud ja lisandumas uusi käsitöömeistreid, esitasime veebruaris Kodanikuühiskonna Sihtkapitalile (KÜSK) projekti “Urvaste seltsimaja  elava käsitöö elamuskeskuseks – tegevuskava koostamine”, et koos ekspertidega koostada tegevuskava käsitöö ja toiduvalmistamise kompetentsi jagamiseks ning seltsimaja e-turunduse edendamiseks.  KÜSK toetaski projekti 3900 euroga!

Tegevuskava koostamise raames viime läbi käsitööhuviliste küsitluse ja valmib finantsplaan. 30. aprillil toimus esimene arenguseminar olukorra kaardistamiseks ja tegime ka algust teenuse disainiga. 12. aprillil arutasime seltsimaja tegutsejate ringis küsitluse sisu ja korraldust, erinevate sihtgruppideni jõudmist, maja avamist suvistele möödasõitjatele jm.

Projektimeeskonnas on seltsimaja ja käsitöömeistrite poole pealt Airi Hallik-Konnula, Kadri Võrel ja Karille Bergmann, aga kaasame ka teised seltsimajaga seotud meistrid. Arengukspertideks on Ülle Puustusmaa (teenuste disain, sihtgrupid), Harli Uljas (finantsplaani nõustamine), Siiri Tiivits-Puttonen ( nõustamine e-turunduse ja kodulehe kaasajastamise valdkonnas), Ivika Nõgel (tagasisidestamine lähtuvalt Urvaste seltsmaja arengustrateegiast).

Piltidel on kaks erinevat aruteluvormi – Ülle Puustusmaa juhitud seminar ja siis tavapärane lõunapaus seltsimajas, mis seekord venis koos arutelu ja tikkimis-õmblustööga ikka paari tunni pikkuseks.

               

Urvaste seltsimaja aknad säravad üha kenamini

Eelmisel kevadel saime rõõmustava uudise Võrumaa Parterluskogust: PRIA LEADER-programmist toetatakse seltsimaja vanade akende kordategemist ja peaukse vahetust kokku 36 733,5 euroga. Lisaks saime Antsla vallalt toetust projekti omafinantseeringuks ning aknapõskede kordategemiseks kokku 7000 eurot. Kevadele läheme vastu 13+2 restaureeritud aknaga ning 8 akna taastamine ja uue peaukse valmistamine seisab veel ees.

Projekti elluviimise käigus on selgunud, et ei piisa ka ainult aknapõskede kordategemisest, et tervikpilt kena oleks. Nii on selts omavahenditest lisanud just nii palju, et akendega seinad üleni kenad oleksid. Vähe sellest – üks ruum on praeguseks üleni renoveeritud. Leiame, et akende taastamisega on ajaloolise koolihoone väärtus palju suurem. Soojapidavus on hea ning õhutamise teevad lihtsaks unikaalsed sulgursüsteemid, mida igaüks võib kohapeale vaatama tulla.

Urvaste Külade Seltsi tegemistest 2020. aastal

Eelmine aasta möödus Urvaste Külade Seltsil suuresti koroonapandeemia tähe all – esmakordselt jäi ära Urbanipäeva laat (õigemini toimus see e-laada ja väikese ringi rohevahetusena) ning palju teisi laatasid, kus selts oleks saanud kama müüa. Seltsimajas tuli ära jätta mitmed kinoseansid ja ka seltsirahva igakuised kokkusaamised. Siiski toimus kokku 18 külakino seanssi kokku 406 külastajaga. Rahvarohkeimad filmid olid „Olemise ilu“, mil toimus ka kohtumine Mart Jüssiga; film Talve, mida näitasime lausa kolm korda ja lastefilm „Sipsik“, millega koos pakkusime omatehtud sipsiku-küpsiseid ning oli nukkude ja raamatute näitus.

Teised kaalukamad ettevõtmised olid puuskulptuuride päevad augustis, mil pakkusime osalejatele toitlustust ja öömaja; 13.-15.08 „Vunki manu“ loometalgud seltsimajas, millest sai alguse Võrumaa mahesaadikute võrgustik; septembris Contra ja Marie Heibergi sünnipäeva tähistamine matka ja luuleõhtuga.

Positiivse  rahastusotsuse sai LEADER-projekt seltsimaja 21 akna restaureerimiseks. 2021.aasta kevadeks on neist valmis 13.  Põhiliselt oma maja jõududega lammutasime seltsimaja otsakorteris pliit ja ahi ning remontisime ruumid külaliskorteriks, kus toimuvad ka massaažiseansid oma kogukonna abivajajatele. Teenustööna valmis sama korteri WC ja dušinurk ning restaureeriti korteri aknad. Kohaliku omaalgatuse programmist saime toetuse nõudepesumasina soetamiseks. Sihtotstarbelist toetust saime ka Antsla vallalt. Omatulu teenis selts põhiliselt kama müügist (valmistasime 1200 kg erinevaid kamasid) ja suvise toitlustusteenusega Pokumaal. Valmistasime ja pakendasime külaköögis ka 1300 liitrit mahedat õunamahla. Palgalisi töötajaid oli kaks, mõlemad osalise koormusega.